Ako funguje solár?

Používame cookies, aby sme vám uľahčili prehliadanie našej webovej stránky a na analýzu návštevnosti webových stránok. Podrobné informácie nájdete v sekcii - Nastavenie súkromia.Nastavenie súkromia

Solárna iluminovaná veda

Slnečná energia je obnoviteľná alebo „zelená“ energia poháňaná výlučne slnkom.
Ako však solárne FV panely premenia slnečné svetlo na elektrickú energiu?

Trinasolar - Princíp soláru

1. Solárne FV panely zachytávajú slnečné svetlo, čo spôsobuje, že elektróny v kremíkových článkoch panela uvoľňujú energiu, ktorá sa stáva elektrickou energiou na jednosmerný prúd.

Trinasolar - Princíp soláru

2. Invertor prevádza jednosmerný prúd na striedavý prúd, vďaka čomu je použiteľný v domácnostiach a podnikoch.

Trinasolar - Princíp soláru

3. Prebytočná elektrina môže byť uložená v batérii, alebo dodaná späť do elektrickej siete.

Trinasolar - Princíp soláru

4. Dodatočnú elektrickú energiu je možné čerpať zo siete, ak potrebujete viac energie, ako môžu vyrobiť vaše solárne panely.

Druhy solárnych panelov

Pretože každé solárne zariadenie musí riešiť množstvo obmedzení priestoru a tienenia, neexistuje univerzálne solárne riešenie. Trina solar ponúka celý rad rôznych solárnych panelov a riešení, ktoré uspokoja rôzne potreby bytových, komerčných a rozsiahlych inžinierskych projektov.

V solárnych systémoch sa používajú dva hlavné typy FV solárnych panelov: monokryštalické a multikryštalické.

Energysolar - Druhy solárnych panelov
Monokryštalické solárne panely

Monokryštalické

Monokryštalické solárne panely majú vyššiu mieru účinnosti pri výrobe elektriny zo svetla a sú priestorovo efektívnejším riešením. Tieto články sú trvanlivé, majú dlhú životnosť a sú estetické, a preto sú ideálnym riešením pre obytné a malé komerčné strešné inštalácie.

Multikryštalické solárne panely

Multikryštalické

Multikryštalické solárne panely majú jednoduchší princíp výnosu a ponúkajú nákladovo najefektívnejšiu a najuniverzálnejšiu možnosť. Tento typ panelov je k dispozícii v rôznych veľkostiach a farbách, vhodných pre bytové aj väčšie inštalácie, ako aj pre aplikácie mimo siete.

Obstarajte si ten najtrvácnejší produkt

Kontaktujte nás